شهرداری گناباد

پیشرفت شهرداری گناباد در تولید گل های سازگار با اقلیم منطقه

پیشرفت شهرداری گناباد در تولید گل های سازگار با اقلیم منطقه

پیشرفت شهرداری گناباد در تولید گل های سازگار با اقلیم منطقه
 
مهندس شیرزاد مسئول فضای سبز شهرداری در گفتگو با روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر گناباد اظهار داشت: فضای سبز یکی از مهم‌ترین نمودهای عملکرد شهری به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تأثیرگذار است، البته شهروندان نقش به سزایی در نگهداری از فضاهای سبز شهری دارند.
 
وی ادامه داد: توسعه عرصه‌های سبز و تلطیف سیما و منظر شهری از جمله وظایف ضروری و غیرقابل انکار شهرداری‌ها در پرداختن به شهری پویا و چشم نواز است. به همین منظور واحد فضای سبز شهرداری در تولید انواع گونه‌های گیاهی متناسب با اقلیم شهری با هدف کاهش هزینه‌ها برای خرید گل و گیاه و سرسبزی بیش از گذشته شهر ،اقدام نموده است.
 
مهندس شیرزاد با اشاره به خرید هرساله گُل و گیاه جهت کاشت در بلوارها و فضاهای سبز شهری گفت: سالانه در فصول بهار و پاییز خرید انواع گل و گیاه جهت کاشت در فضاهای سبز شهری انجام می‌شده که هزینه های زیادی برای شهرداری در برداشته که سعی کرده ایم با این کار کاهش هزینه ها برای خرید را داشته باشیم.
 
مسئول فضای سبز شهرداری گناباد عنوان کرد: در طول سه ماه گذشته بیش از ۱۶۲ هزار بتونه گل از نوع کلم ،شب بو،بنفشه،مینا چمنی و گل مغربی در مرکز تولیدات گل و گیاه شهرداری تولید و در نقاط شهر از جمله پایانه مسافربری شهرستان،میدان پدافند،میدان بهلول،میدان ورزش،پارک جانبازان ،پارک دلگشا،بوستان دانشگاه آزاد ، چهارراه شهید احمدیان ، ابتدای بلوار مالک اشتر ، ضلع شرقی باغ ملی ،میدان قائم نوقاب و میدان مادر مورد استفاده قرار گرفته و همچنان نیز ادامه دارد.
 
مهندس شیرزاد با بیان اینکه مساحت فضای سبز بیش از ۷۰ هکتار و در آن اقدام به‌  تکثیر گل و گیاه سازگار با اقلیم منطقه می شود ابراز کرد: امیدواریم فرهنگ حفظ و حراست از درختان و فضای سبز در بین مردم گسترش پیدا کند و با گسترش فضای سبز شهر گناباد بتوانیم قدمی را در راستای بهبود زیباسازی فضای شهری برداریم.  • منبع خبر:
  • تاریخ خبر: 26 آبان 1400
  • تعداد بازدید: 28